FAQ


1.Opłaty za stok

Samo korzystanie ze stoku jest bezpłatne. Jeśli dopiero uczymy się podstaw jazdy na nartach lub snowboardu – nie będziemy korzystać z wyciągów. Gdy nabędziemy wstępne umiejętności, podstawowym kosztem jazdy na Górce będzie karnet. Do wyboru są dwa systemy karnetowe – czasowe lub punktowe. Ten pierwszy polecamy dobrze jeżdżącym osobom i tylko w sytuacji, gdy nie ma kolejek na orczyku/wyciągu krzesełkowym. W pozostałych sytuacjach najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup karnetu punktowego. Uczniom, studentom i instruktorom przysługują ulgi. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że uprawnienia do przejazdów ulgowych nie są przez nikogo sprawdzane. Biorąc pod uwagę cenę wjazdu, najtańszy karnet punktowy to karnet na 100 wjazdów – przy cenie ulgowej 150zł jest to koszt 1,5zł za wjazd. Przy karnecie 10 punktowym ten koszt to już 2,2zł za wjazd. Różnica jest więc znacząca.

2.Wypożyczalnia sprzętu

Jednorazowy koszt wypożyczenia sprzętu narciarskiego to 25zł/h, snowboardowego – 30zł/h, kolejna godzina to 10zł (maksymalnie 50zł – opłata za cały dzień). W przypadku wypożyczeń wielokrotnych cenę można negocjować.

3.Co zrobić z rzeczami na czas przebywania na stoku?

Wielu ludzi po prostu zostawia je przy oknach lub pod ławkami. Jeśli obawiamy się o własne rzeczy – za niewielką opłatą w kasie dostaniemy klucze do szafek bagażowych, znajdujących się na poziomie -1.

4.Kiedy najlepiej jeździć na górce?

W tygodniu najmniejszy tłok jest w godzinach 10-16, w weekendy tendencja jest odwrotna – pusto robi się po godzinie 18. Te godziny rekomendujemy zwłaszcza początkującym, nie panującym jeszcze dobrze nad sprzętem zjazdowym.

5.Czy można nauczyć się samemu jeździć na nartach lub snowboardzie?

Jest to niezgodne z regulaminem stoku i bardzo ryzykowne. Ewentualne koszty poniesione w wyniku wypadku mogą być znacznie większe niż kilka lekcji z instruktorem. Znajomy dobrze jeżdżący na nartach, ale nie posiadający uprawnień instruktora, może nie być w stanie zapewnić odpowiedniego bezpieczeństwa – przytrzymać za ręce w początkowej fazie nauki, uchronić przed bolesnym upadkiem. Nie posiada też prawdopodobnie ubezpieczenia, jakie posiadają  wszystkie szkoły narciarskie.

6.Co robić w razie wypadku?

Natychmiast poinformować o tym obsługę wyciągu. Pracownicy ośrodka natychmiast przekażą informację służbom ratunkowym, znajdującym się na stoku. W przypadku niewielkiego stłuczenia lub rozcięcia możemy sami zgłosić się po pomoc do pomieszczenia medyków znajdującego się w korytarzu pomiędzy serwisem a wypożyczalnią, pierwsze drzwi po lewej stronie.

7.Co, gdy zgubimy lub zapomnimy zabrać sprzętu ze stoku?

Tu mamy problem. Górka Szczęśliwicka nie posiada biura rzeczy znalezionych, pracownicy nie są zobowiązani do zbierania zaginionego sprzętu, jednak wszystkie rzeczy zabierane są przez obsługę do piwnicy. Jest pewien sposób na odzyskanie zaginionego sprzętu. Należy zgłosić się do pomieszczenia socjalnego znajdującego się w przejściu pomiędzy serwisem Jana Pieli a wypożyczalnią sprzętu, koniecznie zabierając ze sobą butelkę wysokoprocentowego alkoholu w podziękowaniu za przysługę.

8.Szkolenia narciarskie i snowboardowe.

Na stoku CSN Szczęśliwice szkolenia może przeprowadzać każda osoba z uprawnieniami instruktorskimi. Na terenie ośrodka siedzibę ma sześć szkółek. Nie konkurują one ze sobą cenowo – w każdej z nich cena za godzinę szkolenia jest różna –od 80zł przy jednej osobie.

9. Dojazd

Jak trafić?

Całoroczny Stok Narciarski „Szczęśliwice”
Drawska 22, 02-202 Warszawa

 

Autobusy

Autobusy: 128, 157, 184, 186, 228, 414, 521 (pętla autobusowa Szczęśliwice – zobacz w serwisie ZTM)

 

Dojazd samochodem

Najlepszy dojazd do CSN Szczęśliwice dla osób dysponujących autem jest:

1. od Al. Jerozolimskich skręcając w ul. Śmigłowca i po przejechaniu ok. 250m zaparkowaniem wzdłuż Parku Szczęśliwickiego, dojście pieszo ostatnie 150m na sam stok,

2. od ul. Grójeckiej skręcając w ul. Dickensa po przejechaniu ronda i następnych 200m  zaparkowaniem wzdłuż Parku Szczęśliwickiego, dojście pieszo ostatnie 150m na sam stok.